OUTSTANDING PERFORMANCES


Many of our athletes have achieved fantastic and consistent success locally, nationally and internationally. However some performances have been particularly outstanding & this page has been developed to ensure these are recognized and acknowledged. It is hoped that the page will provide a healthy incentive for our current crop of high achievers to strive for similar recognition.  It should always be remembered that while outstanding performances are desirable - triathlon (training & racing) is all about learning, family & friends & having fun !




Place       CategoryEventAthlete
 2017   
    
 2ndOverall F & 1st F30-34NT Standard Distance Triathlon C'shipsSarah McEachern 
 3rdOverall F & 1st F40-44NT Standard Distance Triathlon C'ships Tara Worby  
 1st F35-39 NT Standard Distance Triathlon C'ships Leanne Fidler
 1stM60-65 NT Standard Distance Triathlon C'ships Graeme Parsons 
 2nd Overall F Kerran Mudgway Memorial Club C'ships Sarah McEachern 
 3rdOverall F Kerran Mudgway Memorial Club C'ships Tara Worby  
 1stF35-39 NT Sprint Distance Triathlon ChampionshipsLeanne Fidler 
 1stF40-44 NT Sprint Distance Triathlon Championships Ali Fitch 
 1stM45-49 NT Sprint Distance Triathlon Championships James Geddes 
 1st F45-49 NT Sprint Distance Triathlon Championships Tara Worby 
 2ndOpen M Coogee Beach Triathlon Ashan Weerakkody 
 3rdM65-69Ironman 70.3 GeelongGraeme Parsons
 1stF30-34NT Aquathlon Championships Hannah Johnston 
 1stM30-34 NT Aquathlon Championships Billy Lynch 
 1stF45-49 NT Aquathlon Championships Tara Worby  
 2ndF30-34 NT Aquathlon Championships Sarah McEachern 
 2ndF35-39 NT Aquathlon ChampionshipsLeanne Fidler 
    
 2016   
    
 15thPro M Ironman Western Australia  (8:42:50)Derek Cross  
 4thM30-34 & 26th Overall Ironman Malaysia Ashan Weerakkody 
 5th Pro F Ironman Taiwan Stef Puszka 
 7thPro F Ironman Taiwan Ali Fitch
 7thPro MChallenge VietnamDerek Cross
 2ndF30-34 Ironman 70.3 Bintan Jemma McWiggan 
 3rdM50-54 Ironman 70.3 BintanRob Brooks 
 7thPro F Challenge Iskandar Puteri Stef Puszka 
 7thPro M Challenge Iskandar PuteriDerek Cross  
 1stOverall F NT Long Course Triathlon ChampionshipsStef Puszka
 3rdOverall FNT Long Course Triathlon Championships Melissa Lind 
 1stF35-39 NT Long Course Triathlon Championships Leanne Fidler 
 1stOverall F NT Olympic Distance Triathlon Championships Hannah Johnston 
 3rdOverall F NT Olympic Distance Triathlon Championships Kylie Scholz 
 1stF40-44 NT Olympic Distance Triathlon Championships Melissa Lind 
 1stM65-69 NT Olympic Distance Triathlon Championships Graeme Parsons 
 2ndOverall F Darwin Triathlon Club Championships Kylie Scholz 
 3rdOverall F Darwin Triathlon Club Championships Melissa Lind 
 1stM18-29Rottnest Sufferfest Long Course TriathlonAshan Weerakkody
 1stOverallKakadu TriathlonKylie Scholz
 1st F30-34 Ironman 70.3 Vietnam Hannah Johnston 
 7thPro F Ironman 70.3 Vietnam Stef Puszka 
 3rdOverall M Coogee Beach Triathlon, WAAshan Weerakkody
 4thOpen M Ultimate Batemans Bay Tim Green 
 1stF40-44 NT Sprint Distance Triathlon Championships Melissa Lind 
 3rdOverall F NT Sprint Distance Triathlon Championships Hannah Johnston 
 2ndOverall F NT Sprint Distance Triathlon Championships Stef Puszka
 1stF55-59 NT Sprint Distance Triathlon Championships Vicki Woodrow 
 7th Pro M Challenge Melbourne Tim Green 
 1stF45-49 NT Aquathlon Championships Angela Librio 
 1stF30-34 NT Aquathlon Championships Kylie Scholz 
    
2015   
    
2ndM Open Yungaburra Triathlon Tim Green 
1stM50-54 Bali International Triathlon Rob Brooks 
1st Overall F & F30-34Bali International Triathlon Kylie Scholz
2ndF30-34 & 3rd Overall F Bali International Triathlon Cath Hood 
2nd  M60+ Bali International Triathlon Phil Blumberg 
1st F50+Bali International Triathlon - Sprint Robyn Stanley 
1st Pro M Rottnest Island Long Course Triathlon Derek Cross 
9th Pro MIronman 70.3 Guyre, Korea Tim Green  
2nd Pro M Tri Port Douglas Festival Half  Tim Green 
2nd F30-34 Ironman 70.3 Bintan Kylie Scholz 
3rd M65-69 Ironman 70.3 Bintan Graeme Parsons 
1st M60+ Darwin Half Marathon Phil Blumberg 
1st F30-34 NT Long Course Triathlon Championships Kylie Scholz
1st  F45-49 NT Long Course Triathlon Championships Angela Librio 
1st M60-64 NT Long Course Triathlon Championships Phil Blumberg 
8thPro F Ironman CairnsAnge Castle
1stF30-34 & 1st Age Group FIronman CairnsHannah Johnston 
5th M25-29 & 21st Overall  MIronman CairnsAshan Weerakkody
10th Pro M Ironman 70.3 Cairns Tim Green 
4th Pro F Ironman 70.3 JapanStef Puszka 
8thPro M Ironman 70.3 Japan Derek Cross 
5thOpen M Coral Coast 5150 Tim Green
1st Open FNT Olympic Distance Triathlon Championships Stef Puszka 
1st F25-29 NT Olympic Distance Triathlon Championships Hannah Johnston
1stF30-34 NT Olympic Distance Triathlon Championships Kylie Scholz 
1st F35-39 NT Olympic Distance Triathlon Championships Emma Winterflood 
1st F45-49NT Olympic Distance Triathlon Championships Tara Worby 
1st M50-54 NT Olympic Distance Triathlon Championships Gary Wall
1st M65-69 NT Olympic Distance Triathlon Championships Graeme Parsons 
1st Overall M Darwin Triathlon Club Championships Tim Green 
3rd Overall M Darwin Triathlon Club ChampionshipsLuke Fronsko 
4thPro FIronman 70.3 Vietnam Stef Puszka 
5thPro F Ironman 70.3 VietnamAnge Castle 
2nd F30-34 Ironman 70.3 VietnamCath Hood
7th Overall M & 2nd M25-29 Mullaloo Triathlon Ashan Weerakkody 
1stOpen F NT Sprint Distance Triathlon Championships Ali Fitch
2nd Open F NT Sprint Distance Triathlon Championships Stef Puszka 
1st F25-29 NT Sprint Distance Triathlon Championships Hannah Johnston 
1st F30-34 NT Sprint Distance Triathlon Championships Cath Hood 
1st F45-49 NT Sprint Distance Triathlon Championships Tara Worby 
4th Pro F Ironman 70.3 Putrajaya, Malaysia Ange Castle 
7thPro M Ironman 70.3 Putrajaya, Malaysia Derek Cross 
8thPro M Ironman 70.3 Putrajaya, Malaysia Tim Green 
6th Overall M & 1st M35-39 Ironman 70.3 Subic Bay Derek Cross 
9th Pro M Elite Ironman 70.3 Subic BayTim Green
2nd M20-24 South West Sufferfest Warnambool Luke Fronsko
2ndF25-29 Husky Long CourseHannah Johnston 
5th Pro F Elite Challenge MelbourneAnge Castle
1stM60-64 Glenelg Triathlon Phil Blumberg 
1stM65-69 Glenelg TriathlonGraeme Parsons 
7th Open MCity of Busselton TriathlonDerek Cross 
2nd Overall & 1st M20-24 NT Aquathlon Championships Luke Fronsko
3rd Overall F & 2nd F35-39 NT Aquathlon Championships Emma Winterflood 
1st F45-49 NT Aquathlon Championships Tara Worby 
1st F55-59 NT Aquathlon Championships Corinne Fabian 
1st M65-59 NT Aquathlon Championships Graeme Parsons 
1st F30-34 NT Aquathlon Championships Helen Orr 
1stM65+ Gatorade Triathlon #2 St Kilda, VIC Graeme Parsons 
9th Open M Albany Half Triathlon, WADerek Cross 
    
2014    
    
4thPro F EliteChallenge Laguna Phuket Stef Puszka
1st F60-64 Challenge Laguna Phuket Robyn Stanley
5thOverall F & 1st F25-29Mornington Triathlon, VIC Hannah Johnston
1st Overall MYungaburra Triathlon, QLD Tim Green 
1stOverall FYungaburra Triathlon, QLD Stef Puszka 
3rd M65-69 Ironman 70.3 Mandurah, WA Graeme Parsons 
3rdM25-29 Ironman 70.3 Mandurah, WA Ashan Weerakkody 
1st M35-39 Ironman 70.3 Mandurah, WA Derek Cross 
1st AG Male Ironman 70.3 Mandurah, WA Derek Cross 
3rd Pro F EliteMurray Man Triathlon, Barmera Stef Puszka
4thPro M EliteMurray Man Triathlon, BarmeraTim Green 
2nd M30-34 Alice Springs Master Games Triathlon  Justin Tranter 
1stOverall Alice Springs Masters Games Duathlon Justin Tranter
1stM30-34 Alice Springs Masters Games Duathlon  Justin Tranter 
1st F55-59 Ironman Malaysia Corinne Fabian 
2nd Open FDarwin Long Course Triathlon Hannah Johnston 
3rd Open M Darwin Long Course Triathlon Mark Anzin
1stM20-24 Darwin Long Course Triathlon Luke Fronsko 
1st F55-59 Darwin Long Course TriathlonCorinne Fabian
1st F45-49 Darwin Long Course Triathlon Louise Ogden 
1st M65-69 Darwin Long Course TriathlonGraeme Parsons 
1stOverall M Darwin Long Course Triathlon Half Distance Justin Tranter 
1st Overall F Darwin Long Course Triathlon Half DistanceKylie Gaffel 
1st Overall F Katherine Ultra Challenge Hannah Johnston
1st Overall F Darwin Half Marathon Hannah Johnston 
4th Overall M Townsville Triathlon Tim Green 
5th Overall M & 1st M35-39 Townsville Triathlon Derek Cross 
1st M30-34 Triathlon WA Long Course Champion 2013-2014Derek Cross
1st Overall Australian Defence Force Ironman Championship, IM Cairns Marcus Lisle 
2nd F55-59 Ironman 70.3 Cairns Corinne Fabian 
2nd Overall F Darwin City 2 Surf Hannah Johnston 
2ndOverall M & 1st M35-39NT Olympic Distance Triathlon ChampionshipsMarcus Lisle 
3rd Overall F & 1st F25-29NT Olympic Distance Triathlon ChampionshipsHannah Johnston 
1st M45-49 NT Olympic Distance Triathlon ChampionshipsRon Griep 
1st F30-34 NT Olympic Distance Triathlon Championships Kylie Gaffel 
1st F40-44 NT Olympic Distance Triathlon ChampionshipsTara Worby 
1stF55-59 NT Olympic Distance Triathlon Championships Corinne Fabian 
1st F45-49 NT Olympic Distance Triathlon Championships Angela Librio 
1st M60-64 NT Olympic Distance Triathlon Championships Graeme Parsons 
9th Overall FGeneva MarathonNikki Roddie 
2nd Overall Kerran Mudgway Memorial Club Championships Tim Green 
3rd Overall F Kerran Mudgway Memorial Club Championships Tara Worby
2nd M35-39 Ironman 70.3 BusseltonDerek Cross 
5th F Pro Elite Challenge Taiwan Stef Puszka 
3rd Overall Shoalwater Classic Triathlon Derek Cross 
1st Overall NT Sprint Distance Triathlon Championships Tim Green
1st F Open NT Sprint Distance Triathlon Championships Hannah Johnston 
1st F30-34 NT Sprint Distance Triathlon Championships Jo Ellis 
1st M30-34 NT Sprint Distance Triathlon ChampionshipsRussell Peacock 
1st F35-39 NT Sprint Distance Triathlon Championships Emma Winterflood 
1st M35-39 NT Sprint Distance Triathlon Championships Marcus Lisle 
1st F40-44 NT Sprint Distance Triathlon Championships Tara Worby 
1st M45-49 NT Sprint Distance Triathlon Championships Ron Griep 
1st M50-54 NT Sprint Distance Triathlon Championships Rob Brooks 
1st F55-59 NT Sprint Distance Triathlon Championships Corinne Fabian 
3rd F50-54 Ironman Overall World & Australian AG Rankings @ 25 March 2014 Belinda Birk 
10thF Pro Elite Challenge Batemans Bay Stef Puszka 
1st F25-29 Ironman 70.3 Geelong Hannah Johnston 
2nd F50-54 Ironman 70.3 Geelong Belinda Birk 
2nd M65-59 Geelong 5150 Graeme Parsons 
2ndM55-59 Geelong 5150 Bertram Birk 
1st M25-29 NT Aquathlon Championships Justin Tranter
1st F45-49 NT Aquathlon ChampionshipsAngela Librio
10th M Pro Elite Challenge MelbourneTim Green
3rd F25-29 & 10th F OverallChallenge Melbourne Stef Puszka
3rd Overall F & 1st F30-39 Echuca Moama Triathlon, VIC Louise Arrigo
6th M OpenAlbany Half Triathlon, WA Derek Cross
    
2013    
    
2nd F25-29 Ironman 70.3 Canberra Stef Puszka
2ndM60-64 Ironman 70.3 Canberra Graeme Parsons
1st F35-39 Challenge Forster Half Louise Arrigo
1st M30-34 Ironman 70.3 Mandurah (Kona slot - declined)Derek Cross
1st AG MaleIronman 70.3 MandurahDerek Cross
5th M OpenMurray Man Triathlon Tim Green
2nd M35-39 Ironman Overall World Rankings @ 25 Oct 2013 Marcus Lisle
1st M35-39 Ironman Overall Australian Rankings @ 25 Oct 2013 Marcus Lisle
1st F25-29 Ironman Overall Australian Rankings @ 25 Oct 2013 Stef Puszka
1stF25-29 Ironman 70.3 Sunshine CoastStef Puszka
1stF50-54Ironman 70.3 Sunshine Coast Belinda Birk
3rd Overall & 1st M30-34 MetaMan Half, Bintan, Indonesia Derek Cross
1st Overall Finlay's NT Long Course Triathlon C'ships Tim Green
1st Overall F Finlay's NT Long Course Triathlon C'shipsStef Puszka
3rd Overall F Finlay's NT Long Course Triathlon C'ships Nikki Roddie
3rd Overall Darwin Half Marathon Bryan Hopkins
2nd Overall F Darwin Half Marathon Stef Puszka
1stM45-49Bali International TriathlonRon Griep
2ndOverall F Pro 5i50 Philippines Michelle Gailey
1stF25-29Ironman Cairns (Kona slot, Age Group course record) Stef Puszka
5thM35-39 Ironman Cairns (Kona slot) Marcus Lisle
1st  Overall Australian Defence Force Ironman Championship, IM Cairns Marcus Lisle 
8th M30-34 ITU World Long Distance - Belfort, France John Arrigo
1stAustralian Age GrouperITU World Long Distance - Belfort, FranceJohn Arrigo
2ndOverall M & 1st M25-29 NT Olympic Distance Triathlon ChampionshipsTim Green
2ndOverall F & 1st F25-29 NT Olympic Distance Triathlon ChampionshipsStef Puszka
3rdOverall M & 1st M30-34 NT Olympic Distance Triathlon Championships John Arrigo
1stOverall MKerran Mudgway Memorial Club C'ships Tim Green
1stOverall F Kerran Mudgway Memorial Club C'ships Stef Puszka
2ndOverall FKerran Mudgway Memorial Club C'ships Emma Winterflood
3rdOverall F Kerran Mudgway Memorial Club C'shipsJo Eillis
3rdM40-44Laguna Lang Co Vietnam Triathlon David Glass
1st Overall M & 1st M25-29NT Sprint Distance Triathlon Championships Tim Green
1stOverall F & 1st F25-29NT Sprint Distance Triathlon Championships Stef Puszka
3rd Overall F & 1st F35-39NT Sprint Distance Triathlon Championships Emma Winterflodd
1st Overall FNT Junior Triathlon Championships Jade Williamson
3rdOpen/Elite F Victor Harbor Triathlon, SA Stef Puszka
1st Overall F & 1st F25-29NT Aquathlon ChampionshipsStef Puszka
2nd Overall F & 1st F35-39NT Aquathlon ChampionshipsEmma Winterflood
3rd Overall M & 1st M30-34NT Aquathlon Championships Marcus Lisle
4th Open/Elite M SA Olympic Distance Championships Tim Green
3rd F25-29Geelong Long Course Stef Puszka
2ndM25-29Australian Sprint Distance Championships, CanberraTim Green
2ndM30-34Albany Half Ironman Derek Cross
    
2012   
    
4thOverall F Rotorua Half Ironman Stef Puszka
1st F30-34 Ironman 70.3 Phuket Kylie 
1stF25-29 Gatorade Series, Race 1, St Kilda (Sprint)Stef Puszka
3rd Overall M & 1st M30-34 Australian Long Course Triathlon Championships, Barmera, SA Derek Cross
NATIONAL CHAMPION 
1st F55-59 Australian Long Course Triathlon Championships,
Barmera, SA 
Corinne Fabian
NATIONAL CHAMPION
2nd F25-29 Australian Long Course Triathlon Championships, Barmera, SA Renee de Jong
1st M60-64 Alice Springs Masters Games Triathlon  Graeme Parsons
1st F65-69Alice Springs Masters Games Triathlon Patty Buntine
6thF60-64Ironman World Championships, HawaiiRobyn Stanley
4thOverall M & 2nd M25-29 Singapore Triathlon  Tim Green
3rd Overall F &
2nd F25-29 
MetaMan Bintan Half Stef Puszka
1st F30-34 MetaMan Bintan Half Kylie Gaffel
2nd F35-39 MetaMan Bintan Half Anna Goat
1stF60-64 MetaMan Bintan Half  Robyn Stanley
1st Overall FFinlay's NT Long Course Triathlon C'shipsStef Puszka
3rdOverall F Finlay's NT Long Course Triathlon C'shipsKylie Gaffel
3rdOverall M Finlay's NT Long Course Triathlon C'ships Tim  Green
3rd Overall F ABC Half Marathon Stef Puszka
1st Overall F & 1st F25-29Bali International TriathlonStef Puszka
3rd Overall M & 1st M25-29 Bali International Triathlon  Tim Green
1st F30-34 Bali International Triathlon  Kylie Gaffel
2nd M45-49 Bali International Triathlon  Ron Griep
1st F60-64Ironman 70.3 Cairns Robyn Stanley  
2nd Overall MNT Olympic Distance Triathlon ChampionshipsTim Green
3rd Overall FNT Olympic Distance Triathlon Championships Stef Puszka
2nd Overall MKerran Mudgway Memorial Triathlon  Tim Green
2nd Overall F Kerran Mudgway Memorial Triathlon  Stef Puszka
2nd Overall F NT Sprint Distance Triathlon ChampionshipsStef Puszka
3rdOverall FNT Sprint Distance Triathlon Championships Kylie Gaffel
1st F30-34Ironman 70.3 Singapore Kylie Gaffel
2nd F60-64 Ironman 70.3 Singapore Robyn Stanley 
3rd F35-39 Ironman 70.3 Singapore Nikki Roddie
3rd F25-29Ironman 70.3 Singapore Stef  Puszka
2nd F25-29 Ironman 70.3 Sri LankaKate Robertson
3rd M25-29Ironman 70.3 Sri LankaAshan Weerakkody
1st M25-29 SA Olympic Distance Championships Tim Green
1st F45-49Geelong 2.80.20 Bin Birk
3rd F20-24 Geelong 2.80.20 Amy Palentine 
2nd M30-39 WA Summer Series Australia Day Triathlon (Sprint)Derek Cross
    
2011    
    
3rd F25-29 Gatorade Series, Elwood Vic (Sprint) Stef Puszka
3rd F25-29 Qld Tri Series, Raby Bay (Sprint) Kylie Gaffel
1st F55-59 Ironman 70.3 Asia Pacific Championships (Kona slot) Robyn Stanley
2nd F25-29 Ironman 70.3 Asia Pacific Championships (Kona slot) Kylie Gaffel
3rdM18-24Ironman 70.3 Asia Pacific ChampionshipsJamie Tomlinson
3rd Overall M Finlay's NT Long Course Triathlon C'ships Marcus Lisle
3rdOverall F Finlay's NT Long Course Triathlon C'shipsKylie Gaffel
2nd Overall F Tri Port Douglas Long Course Triathlon Nikki Roddie
1st Overall MArafura Games Triathlon Grant Preddy
1st Overall MKatherine Ultra Challenge Derek Cross 
1stOverall MNT Sprint Distance Championships Grant Preddy
2nd F55-59 Ironman 70.3 SingaporeRobyn Stanley
2nd M25-29 Ironman 70.3 Singapore Grant Preddy
2nd F25-29 Ironman 70.3 Singapore  Kylie Gaffel 
2ndF45-49 Challenge Cairns Half  Belinda Birk
2nd M45-49 Bali International Triathlon  Ron Griep
3rdOverall F & 2nd F25-29 Bali International Triathlon Kate Robertson
3rd F25-29 Ironman Korea  Kylie Gaffel 
3rd M18-24 Challenge Cairns Half  Grant Preddy 
1st M60+ Bintan International Triathlon  Graeme Parsons
    
2010    
    
1st AG Male & M18-24 Ironman 70.3 Philippines Grant Preddy 
1stOverall Katherine Ultra Challenge Luke Collopy  
1st  F55-59 Ironman Malaysia ( Kona slot)Robyn Stanley
1st M18- 24 Ironman 70.3 Asia Pacific, Phuket (qualified for Las Vegas)Grant Preddy
3rdM18-24 Ironman 70.3 Asia Pacific, Phuket Jamie Tomlinson
2ndF55-59 Ironman 70.3 Asia Pacific, Phuket Robyn Stanley
1st Winner NT Duathlon Championships Grant Preddy
1st M45-49 Bali International Triathlon  Ron Griep 
3rd  M45-49 Bali International Triathlon  Rob Brooks
1st F55-59 Bali International Triathlon  Robyn Stanley
2nd Overall NT Olympic Distance Championships Grant Preddy
1st Overall Darwin Triathlon Club Championships Grant Preddy
3rd F35-39 Ironman 70.3 Singapore Emma Winterflood
3rdOverall F Ironman 70.3 China  Nikki Roddie
1st F35-39  Ironman 70.3 China Nikki Roddie
2nd Overall  NT Aquathlon Championships Grant Preddy
2nd Overall F NT Aquathlon Championships Emma Winterflood
1st Winner Alice Springs Masters Games Triathlon  Ron Griep
1st M45-49 Vietnam International Triathlon  Ron Griep
    
2009   
    
1st F30-34 Ironman Malaysia (Kona slot) Nikki Roddie
1st Overall F & F25-29Bali International Triathlon  Michelle Gailey 
1st F55-59 Ironman Malaysia (Kona slot) Age group course recordRobyn Stanley
1st AG Female & F25-29 Ironman 70.3 Philippines Michelle Gailey
1st F55-59 Ironman 70.3 Philippines Robyn Stanley
1st Overall F Darwin Triathlon Club Championships Nikki Roddie
1st Overall F NT Duathlon Championships Emma Winterflood
1stF20-24Bali International Triathlon LaurenStephenson
2nd M18-24 Ironman 70.3 Philippines Grant Preddy
3rd Overall M White Rock Half Ironman, Subic, Philippines Grant  Preddy
3rdM55-59Gold Coast Half Ironman  Phil Blumberg
1st F55-59 Bali International Triathlon  Robyn Stanley
2nd M18-24 Ironman 70.3 Philippines Grant Preddy
1st Winner Geoff Simpson Long Course Series Belinda Birk
1st F45-49/3rd AG FemaleIronman 70.3 Singapore  Belinda Birk
1st Winner NT Aquathlon Championships Grant Preddy
1st Overall F NT Aquathlon Championships  Michelle Gailey
    
2008    
    
1st Overall F NT Long Course Triathlon Championships Michelle Gailey
1st Overall F NT Olympic Distance Championships Michelle Gailey 
1st Overall FNT Aquathlon Championships Michelle Gailey
1st Overall F Katherine Ultra Challenge  Nikki Roddie
1stWinner Darwin Triathlon Club Championships Matt Hubber
1st Winner Katherine Ultra Challenge Ian Norton
1st AG Female & F25-29 OSIM Singapore International Triathlon  Michelle Gailey 
1st F55-59 OSIM Singapore International Triathlon  Robyn Stanley
2nd F55-59 Ironman 70.3 Hawaii (Kona slot)Robyn Stanley
2nd F25-29 Ironman 70.3 Hawaii  (Kona slot - declined)Michelle Gailey
1st F55-59 Ironman 70.3 SingaporeRobyn Stanley
1st F25-29 Ironman 70.3 Singapore Michelle Gailey
2nd  Overall MLombok International Triathlon  MickOuthred
2nd M40-44 OSIM Singapore International Triathlon  Graig Garland
1st Overall F Darwin Triathlon Club Championships MichelleGailey
3rdF30-34 OSIM Singapore International Triathlon  Lisa Svara
    
2007    
    
1st AG Female & F25-29 Ironman 70.3 Singapore  Michelle Gailey 
1stOverall F Katherine Ultra ChallengeNikki Roddie
1stWinner Katherine Ultra Challenge IanNorton
3rdOverall F Bali International Triathlon Robyn Stanley
1st F55-59 Ironman 70.3 Singapore Robyn Stanley
3rd M55-59Canberra Half Ironman  Allan Stancombe
1st M55-59 Canberra Capital Triathlon  Allan Stancombe
3rd Overall F Arafura Games Triathlon  Michelle Gailey